Výstavy

Výstava v hotelu VISTA

Barvy ženy

Moje první autorská výstava. Moc jsem se na ni těšila, ale vlna coronaviru mi překazila vernisáž. Obrazy visely skoro rok bez diváků, nicméně teď snad zpříjemní pobyt hostům v hotelu Vista déle, protože je to stálá výstava.

Pro mě je malování ženy v různých podobách hodně inspirativní.

K malování mne přivádí spousta různých podnětů. Stačí říct moře a já už vidím mořská města, mořské panny, mušle. Nebo stačí říct Havaj a já vidím tanec, orchideje, papoušky a ženy v pohybu. Prostě malováním jsem objevila úplně nový svět. Je to, jako bych do určité doby byla skoro slepá a najednou vidím barvy, příběhy, krásu a lásku. Naplňuje mne to, najednou se cítím celá a moc bych si přála, aby to viděli i mí diváci a možná i jim to přineslo něco, co je inspiruje a co je potěší.

Image
výstava v knihovně jiřího mahena v Bohunicích

Malování je můj život

Moje druhá autorská výstava je průřezem mé dosavadní tvorby. Jsou zde zastoupeny obrazy od mých prvních pokusů až do doby výstavy. Vyjadřují to, co prochází celým mým prožíváním světa. Jednou se ptali začínající malíři jedné hodně slavné americké malířky, jak mají malovat, jak mají najít svůj styl. Odpověděla jim, že mají malovat všechno, co se jim líbí a jejich styl se vyloupne jako motýl z kukly.  A toto je i pro mne hodně důležité.

Nepřemýšlím jestli maluji nějakým stylem, prostě maluji, všechno, co vidím, co mne zaujme  a dám do toho svůj pocit, který ve mne obraz vyvolává. Někdy jsou mé obrazy hodně barevné, někdy tajemné a někdy vyjadřují příběh, který si při malování představuji.

Image
Výstava v knihovně jiřího mahena v BOhunicích

Obrázky do dětské sekce knihovny

Moje kamarádka za mnou jednou přišla s nápadem uspořádat mou výstavu v Knihovně Jiřího Mahena v Brně-Bohunicích. Když jsem přišla poprvé do této knihovny domluvit se na termínu výstavy, viděla jsem, že se zde pořádají výstavy různých autorů a různých žánrů a v dětské sekci jsou pověšeny stálé koláže na oranžových papírech, které působí všechny stejně. Hned mne napadlo, že i děti si zaslouží mít tu obrázky svých knižních a filmových hrdinů a že by se jim mohlo  líbit je zde mít pověšené.

Vedení knihovny se můj nápad líbil. A tak vzniklo osm obrázků na základě doporučení od úžasných lidí, kteří zde pracují a o knihy se starají. Tyto obrázky jsem jim darovala jako dárek ke 100. výročí knihovny a kdykoli přijdu do knihovny mám radost, že se dětem líbí. 

Image
ateliér artesvět

Další výstavy

Těchto výstav jsem se zúčastnila jako jedna z autorek - absolventek ateliéru Artesvět. Naše učitelka (mimochodem úžasná mladá žena), paní Žaneta Zieglerová, vždy vybrala téma a my malovaly a malovaly. A potom byly vernisáže a my jsem se mohly cítit jako umělkyně. Bylo to moc krásné. A  ačkoliv už bohužel z nedostatku času se těchto akcí moc často neúčastním, ráda vzpomínám. Při jedné vernisáži, kde jsem s jednou kolegyní malovala naživo, aby lidé kolem mně viděli, že malování opravdu není těžké, o nás jeden redaktor prohlásil, že jsme hvězdy.

A tak se zrodil klub pro ženy Středeční hvězdy, do kterého chodili a stále chodí především ženy (i když jeden muž se tam taky objevil). Od mladých dívek až po hodně pokročilé ženy i věkem, které spojuje láska k malování. Postupem času se akce už neomezují jen na malování, ale pořádají se i několikadenní výlety, oslavy narozenin apod. 

Image