O mně

Miluju malování. Když maluju, zapomenu na celý svět a vidím jen příběh, který chci přenést na papír.

A přitom mě tato láska k malování mohla před dvěma lety zcela minout. Byla náhoda, že mi dcera koupila jednodenní kurz malování a že paní Žaneta Zieglerová z ateliéru Artesvět ve mně objevila talent.

Teď už vím, že nikdy není pozdě něco zkusit, i když máte pocit, že je to naprosto absurdní. Můžete dokázat všechno. Stačí mít odvahu, víru a vytrvalost a v mém případě se nechat vést mottem Artesvěta Malovat dovede každý, jen ještě o tom neví.

omne_zdenka_klimesova

Řekli o mně...

Výtvarnice, která objevila svět malování trochu později, ale má za sebou už několik společných výstav s Ateliérem Artesvět a momentálně připravuje dvě vlastní autorské výstavy v hotelu Vista v Brně a v Knihovně Jiřího Mahena v Bohunicích. Zaměřuje se na techniku suchý pastel, ale stále hledá i nové cesty k vyjádření svého vnitřního barevného světa. Maluje vše, co se jí líbí, ale nejraději hledá inspiraci v příbězích, kde hlavní roli hraje člověk, většinou žena, a zvíře. Má ráda science-fiction a fantasy a i tento směr se v jejích dílech dost často objevuje.

Od roku 2018 pravidelně vystavuje obrazy v rámci absolventských výstav ateliéru ArteSvět - Dům pánů z Lipé, Vinná galerie Brno, Zámek Rosice, Art Café, Moravská zemská knihovna, Café Tivoli nebo Sál B.Bakaly v Brně. Velkou zásluhu má Zdeňka na vzniku výstavy Obrazy slavných … rukou amatérů, během které si potvrdila své výtvarné nadání a obrazy Jakuba Schikanedera můžete zhlédnout například v hotelu La Fresca v Kroměříži.

Komentář paní Žanety Zieglerové, mé učitelky a podporovatelky a člověka, který mne přivedl k malování.
Recenze paní Ruth Hruškové, mé dlouholeté přítelkyně, kterou považuji za svou druhou maminku a kterou mám opravdu moc ráda. Velmi mne stále podporuje a mockrát mi pomohla v mých hodně těžkých chvílích. Za to ji budu vždycky vděčná.

Každému člověku jsou do vínku dány určité vlohy, které v sobě latentně uchovává. Probuzení znamená otevření se těmto darům a to přesně se Zdeňce Klimešové stalo. Její obrazy vyjadřují krásu a lásku k člověku, k našim čtyřnohým kamarádům, k přírodě. Moře, obloha, seskupení barev, rozsévá radost a klid, a to je to, co my lidé nejvíce potřebujeme.

P.S. Její obrázek mám u své postele a při pohledu na něj se usmívám...

Ruth Hrušková osobně
Milá Zdeňko, 
užila jsem si opravdu příjemnou chvíli při prohlížení Tvých obrázků. Některé jsou tak krásné, že se k nim stále vracím. Inspirovalo mě to k napsání básničky a tak Ti ji posílám....
Děkuji za příjemný zážitek,
Marta Zmeková
Zdeničce
 
Když můza malování usedne Ti na rameno
a v srdci slyšíš její tichý hlas,
tak okno do své duše míváš otevřeno
a krásná fantazie rozběhne se zas....
Rukou lehkou na papír pak vložíš,
co uvnítř vidíš v ženách, kočkách, mořích...
a mnohý obraz moje srdce dojímá,
neskutečný a přesto jsoucí,
jak Tvojí duše krajina....

Tak díky za ten výlet do Tvých světů,
já chodím si tu tiše po špičkách
v té říši usebrání i odvážných letů,
kde přebývají víly a kočky mají bene,
v té zemi pohádkové, kráse zaslíbené....